לפיתוח מכונות אמין ומקצועי התקשר/י

04-3720801

info@csh.co.il | 04-3720801

תכנון מכני

 

תכנון מכני – אפיון לפני הכל

רגע לפני שמחדדים את העיפרון ומתחילים בתכנון מכני של מכונה צריך להמציא מיסמך המתאר באופן המדויק והמקיף ביותר  את הדרישות בהם צריך המוצר לעמוד, תוך היתחשבות בגורמים סביבתיים, ממשקים

עם מכונות ואנשים. ללא אפיון מדוקדק, לא ניתן לצאת לדרך הארוכה של תכנון מכני. בשלב הזה מוגדרות המערכות השונות שיש לעשות בהן שימוש. מגדירים את הטכנולוגיה, את המכלולים הפניאומטיים,החשמליים, האופטיים, את יכולות המחשוב וכיו"ב. תכנון מכני הוא   תחום מולטידיסציפלינרי ועל כן רק צוות מגובש של אנשי מקצוע מתחומים שונים יכול להניע אותו.

 

 

בחינת נקודות הכשל

באותו כובד הראש בו מנוהל שלב האפיון בתכנון המכני, כך גם יש לתת את הזמן והדעת בשלב הבא של בחינת נקודות הכשל, שהן בעצם נקודות התורפה במערכת. יש לעבור הלאה לייצור של המכלול השלם רק אחרי שנקודות אלה הוגדרו נבדקו ועברו את המבחנים הדרושים, זהו שלב ביניים קטן אך מהותי להמשך הדרך של תכנון מכני מוצלח. טרם בניית המכונה השלמה יש לייצר ולבחון אך ורק את המנגנונים המורכבים ביותר, אלו שדורשים את הזמן הרב ביותר לייצור או שצפויים להיות הבעייתיים ביותר. רק לאחר הרכבת המנגנונים הספציפיים האלו, בחינתם וקבלת האישור על הפעילות המוצלחת שלהם, ניתן יהיה להמשיך לשלב הבא של ייצור המערך השלם, הרכבת המכונה.

 

תכנון מכני

טסטינג (Testing)

בשלב זה של תכנון מכני בודקים האם המכונה עומדת בכל היעדים שהוגדרו בשלב האפיון. כל שינוי וכל עדכון שנעשה בשלב זה צריכים לעבור תיעוד מדויק ולהיכלל בשרטוטים המקוריים(אם שונים מאלה שתוכננו באפיון הראשוני). ללא תיעוד וללא פיקוח על כל שינוי, לא תהיה אפשרות לשחזור המכלולים ולייצור המוני איכותי בתום התהליך.

 

סיום בניית האב טיפוס

לאחר הבדיקות הקפדניות של כל המנגנונים במכונה, התיעוד המדוקדק ואישור התוצר הסופי, יוצאת לדרך בניית האבטיפוס. בסיום הבנייה והבדיקה הסופית ובמעבר לייצור הסדרתי, יש כאמור לתחזק את המכונה, לדאוג לעדכונים, לטיפולים השוטפים ולבסוף גם לאחריות כוללת על המוצר.

 

תכנון מכני ב-שחר חיאל

החברה בבעלותו וניהולו של שחר חיאל פועלת בתחום התכנון והייצור של מכונות אוטומציה. החברה מובילה פתרונות מתקדמים ופועלים בה מהנדסי מכונות בכירים מהטובים בארץ, צוות חיווט מנוסה, כותבי תוכנה מקצועיים, מחלקת הרכבה ואנשי שירות שדואגים לשביעות רצון הלקוחות גם לאחר הגשת המוצר הסופי. ההתמחות שלנו היא בעיקר בתחום של תכנון מכני בתחום של פיתוח מכונות ומערכות אוטומטיות, מולטי דספלינריות ומונעות סרבו המסוגלות לעבוד במהירויות גבוהות, בדיוק מרבי, בעוצמות ובתאוצות מרשימות לאורך זמן. אתם מוזמנים ליצור אתנו קשר, להתרשם מהפרויקטים הרבים שביצענו ומשביעות רצון הלקוחות ולרתום את הידע והניסיון שלנו לטובת מימוש הפרויקט שלכם.

 © שחר חיאל - כל הזכויות שמורות 2013 | אביחי - בניית אתרי וורדפרס